Lokasyon
Kuştepe Mah. Leylak 1 Sok. No:1 Nursanlar İş Merkezi Ofis No:27 Şişli-İstanbul
Altın Fiyatları
TALEP FORMU
BLOG YAZILARI
19 Haziran 2023
Eşyaların transferi sırasında olası kazalardan kaynaklı olarak yapılan sigorta sistemine sigortalı taşıma adı verilir. Sigortalı taşıma ile eşyaları güvenli hale getirmek ve olası sorunlardan firmanın zararı karşılaması mümkün olur. Hem yurtiçi hem de Uluslararası taşımacılık sistemlerinde çeşitli kazalar ya da sorunlar meydana gelebilir.
19 Haziran 2023
Gümrük Mevzuatında yer alan muafiyet ve istisnalar ana hatları ile beraber 4458 sayılı olan gümrük kanununun kapsamında olan 167.madde ve 4458 sayılı gümrük kanununda bazı maddelerinin uygulanması hakkında 2009-15481 sayılı olan karar ile 2 sayılı gümrük muafiyeti tebliğinde detaylı bir şekilde belirtilmiştir.
19 Haziran 2023
Ticaret, insanlığın ilk zamanlarından beri insan hayatında olan bir süreçtir. Ticaretin birçok parçası vardır. Gümrük de ticaretin en önemli parçalarından biridir. Gümrükte bir ülkeye giren ve çıkan malların kontrolü yapılır. Dolayısıyla bir kamu kurumudur. Bu yüzden gümrük süreçleri son derece detaylıdır.
19 Haziran 2023
Uluslararası alanda ülkeler arasında yapılan ticaret işlemlerinde malın ülkeye girişinde hangi gümrüğe ve nereye nasıl teslim edileceğinin önceden belirlenmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemlerde gümrükleme alanında yapılması gereken işlemler önceden belirlenmelidir. Bu alanda teslimin nereye nasıl yapılacağı, ödeme işlemlerinin kim tasarından yapılacağının kesinlikle detaylı bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir.
19 Haziran 2023
İhracat gümrükleme süreci, ihracatçı ülke gümrük tarafından mal muayenelerinin yapılması işlemidir. Mallar ve ürünlerin ihracatçı ülke gümrüğü bölgesinde ayrıldıktan sonra ihracata ait gümrük beyannamesi işlemlerinin bitirilmesidir.
19 Haziran 2023
Genelde depolar, malların depolanması ile ilişkili alanlar olmaktadır. Birçok işletme, hammaddeler, ambalaj malzemeleri, bileşenler ya da tamamlanmamış ürünler şeklinde olan tüm ürünlerini, bitmiş ürünlere dönüştüğü distribütöre veya üreticiye gönderilmeye hazır olana kadar depolamak için bu antrepo ya da depoları kullanır.
19 Haziran 2023
Gümrük malları yurtdışından gelen ürünleri kapsamaktadır. İthalat ve ihracat alanında faaliyet gösteren firmalar yurtdışından ürün satın alarak ülke içerisinde satışını yapmaktadır. Bu satış işlemlerinden önce gümrük işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Eşyanın antrepoda kalacağı süre de bunlardan biridir. Firmalar ürünlerin giriş kaydını yaptırdıktan sonra bir süre saklamaktadır.
19 Haziran 2023
Günümüzde antrepolar, pazar taleplerini karşılamak için geliştirilmiş verimlilik için çabalarken, daha fazla envanter doğruluğuna ihtiyaç duyulmaya devam ediyor. Bu kadar yüksek standartları sürdürmek için, antrepo yöneticileri tesislerindeki yeni gelişmeleri sürekli olarak değerlendirmektedir.